ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

organizator

organizator

sponsor

PATRONATY

line

Patronat Medialny

sponsor

partner

sponsor

line

Patronat Honorowy

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron

patron

patron

patron

patron

patron
Marszałek Województwa Śląskiego

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron
Marszałek Województwa Opolskiego

patron
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

patron

patron

patron
Marszałek Województwa Podkarpackiego

patron

patron

patron

patron

patron

patron
Wielkopolski Kurator Oświaty

patron

patron

patron

patron

patron

patron

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom, dzięki którym będziemy mogli wręczyć najlepszym uczniom oraz szkołom wspniałe nagrody.

Partnerzy

line

Microsoft

line

Verx Sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku nowoczesnych technologii edukacyjnych i wizualnych. Specjalizuje się w dystrybucji najwyższej klasy urządzeń i programów, które wspomagają pracę osób prowadzących wykłady, lekcje i prezentacje. Firma jest dystrybutorem w Polsce, znanych na europejskim rynku edukacyjnym, marek ONfinity, Promethean , i Dr.Board . Zajmuje się nie tylko dystrybucją sprzętu, prowadzi również warsztaty i konferencje podczas których pokazywany jest sposób, w jaki nauczyciel może wykorzystać nowoczesną technologię edukacyjną. Wśród oferowanych produktów znajdują się urządzenia przenośne firmy ONfinity oraz stacjonarne. Nasze hasło reklamowe brzmi: „Nowoczesne technologie edukacyjne”, przez co rozumiemy zarówno sprzęt, którego jesteśmy dostawcą, jak i oprogramowanie go wykorzystujące. Dążąc do dalszego rozwoju firma jest partnerem dużych firm, działających na polskim rynku edukacyjnym: Young Digital Planet S.A., producenta elektronicznych zasobów edukacyjnych, Wydawnictw Szkolenych i pedagogicznych oraz Wydawnictwa PWN. Naszymi klienta są zarówno szkoły publiczne, prywatne jak również firmy komercyjne. Więcej informacji na stronie www.verx.pl

Sponsorzy

line

Librus to gwarancja profesjonalizmu popartego 10-letnim doświadczeniem. Nasze unikalne systemy wspierają tysiące polskich szkół i jednostek samorządowych w ich codziennej pracy. Ponadto działalność firmy obejmuje również szkolenia, warsztaty oraz konferencje przygotowywane przez naszych wewnętrznych trenerów oraz doświadczonych edukatorów współpracujących z Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus. Nowoczesność i wysoka klasa naszych rozwiązań nie są jedynym znakiem rozpoznawczym firmy Librus. Mimo informatycznych korzeni, nie zapominamy, że w naszej codziennej pracy najważniejszy jest człowiek – Uczeń, Nauczyciel, Dyrektor… Dlatego wśród wartości firmy na pierwszym miejscu postawiliśmy otwartość na jego potrzeby. Wierzymy, że pozwoli nam to utrzymać wysoki poziom zaufania, jakim cieszymy się wśród Użytkowników. Na każdym kroku oferujemy Państwu wsparcie i w pełni profesjonalną współpracę. Czujemy się odpowiedzialni, aby każdy dzień naszych wspólnych wysiłków na rzecz wprowadzania do polskich placówek oświatowych nowoczesnych rozwiązań IT był zakończony sukcesem. Jednocześnie, jako firma tworząca jedne z najbardziej innowacyjnych systemów na rynku, nie zapominamy o pasji, z której nasza firma wyrosła i która od lat jest gwarancją naszego sukcesu.

line

line

Wydawnictwo Naukowe PWN istnieje ponad 60 lat. To najbardziej znany i największy na polskim rynku wydawca publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Jest właścicielem Grupy PWN składającej się z kilkunastu spółek wydawniczych, największego dystrybutora w branży wydawniczej (OSDW Azymut) i sieci księgarń (Księgarnie PWN). Specjalizuje się w tworzeniu książek, e-booków, w e-learningu, referencyjnych bazach danych, tłumaczeniach i systemach translacyjnych, usługach językowych on-line. Od 2011 roku świadczy także usługi digitalizacji i konwersji publikacji elektronicznych do odpowiedniego formatu (iFormat). W sieci działają: nowoczesna księgarnia internetowa oraz ibuk.pl – pierwsza w Polsce czytelnia on-line i serwis Portal Wiedzy.

line

Krakowskie Centrum Egzaminacyjne ECDL PL-CEA0020 mieści się w dziale szkoleniowo-certyfikacyjnym firmy Biś Computers w Krakowie. KCE działa pod patronatem Oddziału Małopolskiego PTI. Krakowskie Centrum Egzaminacyjne wraz z Polskim Biurem ECDL opracowało i wprowadziło w Polsce nowy certyfikat ECDL CAD, bardzo aktywnie działa na terenie PTI w opracowaniu procedur i zasad wdrażania certyfikacji. Za swoja działalność edukacyjną nasza jednostka wielokrotnie była nagradzana w latach 2008, 2010, 2011 Nagroda PTI „Najlepsze Centrum Egzaminacyjne w Polsce”. Nagroda Autodesk „Za działalność edukacyjną” za rok 2008. Współpracujemy z Wyższymi Uczelniami w Krakowie (UJ, KA, AGH, AP, WSiB, WSEiI), wiodącymi firmami szkoleniowymi w Małopolsce oraz wieloma placówkami oświatowymi (Gimnazja, Licea, Szkoły Średnie).

line

Wizytówką BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej jest jakość prowadzonych szkoleń, potwierdzona zadowoleniem i satysfakcją klienta wyrażona w ankietach ewaluacyjnych. Centrum Egzaminacyjne ECDL (PL-CE0002) przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej było pierwszym certyfikowanym ośrodkiem w województwie łódzkim i drugim w kraju, który pomyślnie przeszedł proces certyfikacji centrum egzaminacyjnego ECDL. Z Centrum Egzaminacyjnym BROst podjęło współpracę kilkadziesiąt laboratoriów ECDL oraz Egzaminatorów ECDL w województwie łódzkim. Współpracujemy z wieloma szkołami (gimnazja, licea, szkoły średnie, szkoły wyższe) oraz placówkami szkolenia kursowego (ośrodki szkoleniowe) i doradczego. Centrum BROst ma prawo używania znaku „Zgodny z ECDL” dla szkoleń w zakresie ECDL. Za działalność naszego Centrum Egzaminacyjnego ECDL otrzymywaliśmy kilkakrotnie nagrodę PTI za „Najlepsze Centrum Egzaminacyjne ECDL w Polsce” w latach 2009, 2010, 2011 oraz podziękowania za wspieranie działań na rzecz edukacji.

line

Jesteśmy producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie wspierają naszych klientów w kluczowych momentach ich pracy. W Polsce Motorola Solutions posiada siedziby: w Warszawie gdzie mieści się biuro handlowe, oraz w Krakowie, gdzie znajdują się dwa centra Motoroli. Centrum Oprogramowania, w którym tworzone są systemy komunikacyjno-radiowe w standardzie TETRA / APCO / P25 / LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego, aplikacje współdziałające z tymi systemami oraz oprogramowanie radiotelefonów w standardzie TETRA. Drugim krakowskim ośrodkiem jest Centrum Finansowe świadczące usługi księgowo-rozliczeniowe oddziałom firmy na całym świecie. W ramach naszej działalności zawsze chętnie wspieramy różnorodne inicjatywy związane z promocją sektora komunikacyjnego oraz zawodów technicznych wśród studentów oraz młodzieży szkół średnich. Przykładem takiej inicjatywy jest organizowany, co roku przez nas przełamujący stereotypy konkurs Diversity (www.diversity.pl), mający na celu pokazanie dziewczynom jak ciekawa może być branża IT.

line

Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły KISS, to organizacja działająca od 20 lat, zrzeszająca nauczycieli, nauczycieli akademickich oraz dyrektorów szkół. Obejmuje swoją działalnością teren Śląska i całego kraju. Naszą dewizą jest przyjazne korzystanie z narzędzi TIK w szkole oraz satysfakcja w ich zastosowaniu. W ramach działań Stowarzyszenia prowadzimy wymianę doświadczeń, podnosimy własne kompetencje w edukacji oraz promujemy dobre praktyki. Nasi członkowie są profesjonalistami w zakresie szkoleń nauczycieli. Posiadają bogate doświadczenie zarówno z dziedziny szkoleń, licznych publikacji oraz e-learningu. Stowarzyszenie KISS organizuje szkolenia, konferencje dla nauczycieli, bierze czynny udział w organizacji konkursów informatycznych. Założycielem Stowarzyszenia KISS był śp. dr Janusz Trawka, jeden z pomysłodawców Konkursu TIK-Tak!

line

Megawiedza sp. z o.o. to wydawca internetowy, który działa w branży edukacji szkolnej. Jest właścicielem i pomysłodawcą innowacyjnej strony internetowej MegaMatma.pl z największą bazą wiedzy matematycznej w polskim Internecie. MegaMatma.pl to odpowiedź na zapotrzebowanie szkół, nauczycieli i uczniów na wysokiej jakości e-zasoby z matematyki do cyfrowej szkoły, cyfrowej biblioteki i cyfrowego domu. Na jednej stronie internetowej www.megamatma.pl zgromadzona jest wiedza z matematyki przygotowana na każdy poziom edukacji. Od szkoły podstawowej (klasy 4-6), przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia. Zawartość portalu jest tworzona przez nauczycieli, pracowników naukowych i autorów książek. Treści odpowiadają nowej podstawie programowej, są w całości recenzowane pod kątem dydaktycznym i merytorycznym przez uznanego rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molęda - wieloletniego doradcę metodycznego MEN, autora podręczników i książek matematycznych. W portalu znajduje się przeszło 8000 przykładów, zadań z rozwiązaniami i wskazówkami, ponad 500 artykułów tematycznych, blisko 1700 definicji, twierdzeń i wzorów. Ponadto MegaMatma publikuje własne próbne arkusze maturalne na poziom podstawowy i rozszerzony oraz arkusze gimnazjalne, w całości rozwiązane krok po kroku, przygotowane odpowiednio do wymagań CKE.

line

Polski wydawca i producent gier (od1991). Eksportujemy nasze gry do ponad 20 krajów świata, m.in. Czech, Austrii, Japonii, Słowenii, Rosji, Szwajcarii i Korei, a także na Białoruś, Litwę, Łotwę, Ukrainę i do krajów skandynawskich. W ofercie jest niemal 100 gier, cały czas są udoskonalane i poszerzany wybór gier. Naszą najbardziej znaną grą jest „Superfarmer”, gra przygotowana na podstawie "Hodowli Zwierzątek" (stworzonej przez sławnego polskiego matematyka prof. Karola Borsuka w 1943 roku), tłumaczona na wiele języków. Tworząc nasze gry, bardzo dbamy o jakość wykonania. Współpracujemy ze znanymi autorami, ilustratorami i grafikami, m.in. Adamem Kałużą, Piotrem Sochą i Maciejem Szymanowiczem. Do gier starannie dobieramy komponenty i materiały z atestami. Oprócz rodzimych produkcji mamy też gry na licencji – drukujemy polskie wersje słynnych światowych bestsellerów. Edukacja i rozwój są jednym z naszych filarów. W trosce o to, by nasze gry były jeszcze lepsze stale współpracujemy z nauczycielami i wychowawcami. W szkołach cyklicznie organizujemy turnieje gier, m.in. w „Superfarmera”. Wspieramy też charytatywnie ważne inicjatywy społeczne. Staramy się być zawsze blisko graczy. Uczestniczymy w konwentach, spotkaniach, turniejach i warsztatach.

line

Edukacja interaktywna to, ujmując szeroko, taki sposób prowadzenia nauczania i uczenia się, który zwiększa zaangażowanie i aktywność ucznia oraz daje możliwość wyboru własnych dróg poznania i rozwoju. Szczególną rolę w edukacji interaktywnej mają do odegrania media elektroniczne, czyli nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, komputerów, tabletów i innych urządzeń. Łącząc ofertę oprogramowania edukacyjnego ze sprzętem prezentacyjnym, nasza firma jest jedynym w swoim rodzaju dostawcą tak kompleksowego wyposażenia szkół w nowoczesne interaktywne narzędzia. W ofercie posiadamy również tradycyjne pomoce edukacyjne oraz podręczniki szkolne.

line

-

line

-

line

-

 
 

Patronat medialny

line

SuperBelfrzy to nieformalna grupa składająca się z czynnych zawodowo nauczycieli i trenerów stosujących technologie IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach i poziomach (od przedszkola do tzw. III wieku zgodnie z zasadą LLL – kształcenia przez całe życie ). Dlatego też czasami nazywani są Eduzmieniaczami – ponieważ starają się “oddolnie” zmieniać oblicze nudnej i nieprzystosowanej do pędzącej rzeczywistości edukacji. Wszyscy członkowie to pasjonaci nauczania czego dowodem są sukcesy nauczycieli i ich uczniów. "Uważamy, że najważniejszym, niezastępowanym ogniwem w procesie nauczania młodego człowieka jest – uczący się wraz z nim nauczyciel. Nauczyciel rozumiany jako przewodnik po świecie, a nie jako nieomylne źródło wiedzy. Uczymy się więc nieustannie od siebie wzajemnie, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami."

line line

RSSRSS

line

SPONSORZY

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

line

polityka prywatności