Oficjalni zwycięzcy OTI 2016

04-06-2016 21:02

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami pierwszego Ogólnopolskiego Testu Informatycznego zostali:
 
Na poziomie podstawowym:
Pan Grzegorz Dawid z woj. Mazowieckiego (grający pod pseudonimem Gad), który zdobył 49 pkt (98% poprawnych odpowiedzi). Test został przeprowadzony trzeciego dnia trwania OTI, około godziny 18-tej.
 
Na poziomie rozszerzonym:
Pani Karolina Bereś z woj. Lubuskiego (grająca pod pseudonimem Kajaaa), która zdobyła 47 pkt (95% poprawnych odpowiedzi). Test został przeprowadzony trzeciego dnia trwania OTI, około godziny 11-tej.
 
Na poziomie zaawansowanym:
Organizatorzy nie otrzymali odpowiedzi od zwycięzcy, dotyczącej zgody na publikację danych osobowych.
 

Wymienionym osobom serdecznie gratulujemy oraz przekazujemy voucher, uprawniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu ECDL, z wybranego przez siebie modułu.
 
 

Niemal 26,5 tysiąca gier w pierwszym Ogólnopolskim Teście Informatycznym

23-05-2016 11:19
W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończyliśmy pierwszy Ogólnopolski Test Informatyczny. Przez tydzień uczestnicy z całego kraju (i nie tylko), sprawdzali swoją wiedzę na poziomach: podstawowym, rozszerzonym i zaawansowanym. Przez ten czas w systemie uruchomionych zostało niemal 26,5 tysiąca testów! Pomimo tak wielu gier, nikomu nie udało się zdobyć kompletu 50 punktów (100% poprawnych odpowiedzi). Najwyższe wyniki to 49 punktów na poziomie podstawowym oraz 47 punktów na poziomach rozszerzonym i zaawnasowanym.

Wszystkie przygotowane przez nas zestawienia, dostępne są w zakładce "RANKINGI". Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i statystykami gier.

System OTI został już zamknięty, jadnak nadal aktywna jest możliwość wygenerowania dyplomu, do rozwiązanego wczesniej testu. W najbliższym czasie rozeslemy również maile do pierwszych 10 osób z rankingu każdego poziomu gry, z zapytaniem o zgodę na publikację danych na naszej stronie.

Dzięki temu wyróżnimy oddzielnym wpisem wszystkie osoby, które zgodzą się na ujawnienie swoich danych oraz zdobyly wysokie pozycje w rankingach.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w teście i sredecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Zostało mniej niż 12 godzin do końca OTI

22-05-2016 12:27


Powoli dobiega końca nasza 7-dniowa zabawa z Ogólnopolskim Testem Informatycznym. Jeszcze tylko dziś do północy można wziąć udział w teście. Pozostało już mniej niż 12 godzin, wiec nie warto czekać do ostatniej chwili.

Dziś udostępnione zostały kolejne ciekawe rankingi i statystyki. Można w nich zobaczyć jak rozkładają się testy na poszczególne poziomy gier oraz jakie było zaangażowanie każdej z grup wiekowych. Dodatkowo utworzony został ranking, uwzględniający wyniki graczy anonimowych.

Zapraszamy również do zabawy w typowanie, na jakiej liczbie zatrzyma się nasz licznik przeprowadzonych testów dziś o północy! Zapraszamy do typowania na facebooku!

Pamiętajcie, że nadal możecie zmienić ostateczny wygląd rankingów, nasze wszystkie zestawienia aktualizowane są co minutę!

Nowe wysokie wyniki gier!

19-05-2016 9:07
Minął kolejny (trzeci) dzień OTI i na liczniku uruchomionych testów mamy następne 5 tysięcy! Po wczorajszym dniu nastąpiły również zmiany na pozycjach liderów rankingów.

Na poziomie podstawowym pojawiły się wyniki bliskie 100% poprawnych odpowiedzi. Wszystko wskazuje, że do końca trwania OTI, przynajmniej na jednym z poziomów gry padnie rekordowe 50/50, czyli 100% poprawnych odpowiedzi!

Aktualnie najlepsze rezultaty to:
- poziom podstawowy: 49 pkt
- poziom rozszerzony: 47 pkt
- poziom zaawansowany 43 pkt

Aktualnym liderom serdecznie gratulujemy!

Drugi dzień

18-05-2016 14:46
W drugim dniu trwania Ogólnopolskiego Testu Informatycznego uczestnicy nie odpuścili i podbili licznik testów o kolejne 6 tysięcy "obrotów"! Co więcej, w połowie trzeciego dnia licznik nie zwalnia, a to nas bardzo cieszy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy już wzieli udział w zabawie oraz zachęcamy tych, którzy jeszcze się zastanawiają.

Każda osoba (po zakończonym teście) otrzymuje piękny dyplom, potwierdzający udział w Ogólnopolskim Teście Informatycznym oraz dokumentujący osiągnięty wynik. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

W dziale RANKINGI opublikowane zostały pierwsze statystyki. Dotyczą one liczby oraz wyników testów w regionach. Co z nich wynika? Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością... w województwach gdzie uruchomiono więcej testów, średni wynik jest gorszy niż tam gdzie testów było mniej. Zresztą... zobaczcie i oceńcie sami! Do końca OTI jeszcze sporo czasu, więc nadal możecie poprawić statystykę swojego województwa!

Pierwszy dzień testu za nami

17-05-2016 9:10
Minął pierwszy dzień Ogólnopolskiego Testu Informatycznego. Wczoraj w systemie uruchomiono ponad 5,5 tysiąca testów! Pomimo tak dużej liczby graczy, nikomu nie udało się jeszcze udzielić 100% poprawnych odpowiedzi, na żadnym z poziomów.

Aktualnie najlepsze rezultaty to:
47 punktów dla poziomu podstawowego
43 punkty dla poziomu rozszerzonego
41 punktów dla poziomu zaawansowanego

Zestawienie najlepszych wyników na poziomie ogólnopolskim oraz regionalnym, można na bieżąco śledzić w zakładce "RANKINGI". Dodatkowo w kolejnych dniach (wieczorem) będziemy publikować ciekawe zestawienia statystyczne.

Zapraszamy do dalszych gier oraz życzymy jak najlepszych rezultatów.

 

Przypominamy podstawowe zasady udziału w OTI

15-05-2016 21:02

1. Test otwarty jest dla każdego chętnego przez tydzień (7 dni).
2. Jedna osoba (adres e-mail) może wziąć udział w jednym teście na każdym z trzech poziomów. Oznacza to, że jedna osoba może: raz uruchomić test podstawowy, raz rozszerzony oraz raz zaawansowany.
3. Limit jednego uruchomienia, ustalony jest dla całego okresu dostępności testu (7 dni), czyli maksymalnie 3 testy w ciągu 7 dni.

Poniżej przedstawiamy graficzny schemat kolejnych kroków, jakie musi przejść osoba przystępująca do testu.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

17-03-2016 14:14
W 2016 roku z okazji obchodów 35-cio lecia, Polskie Towarzystwo Informatyczne przygotowało specjalną edycję gry TIK?-TAK!, w której udział może wziąć każdy, nie tylko uczniowie! Tegoroczna edycja gry TIK?-TAK! nosi nazwę: "Ogólnopolski Test Informatyczny" (OTI). Z okazji obchodów 35-cio lecia PTI, postanowiliśmy każdemu dać szansę, sprawdzenia się w ogólnodostępnym teście on-line. Zapraszamy do wspólnej zabawy!