ZAPRASZAMY NA STRONĘ AKTUALNEJ EDYCJI KONKURSU (2013)

ORGANIZATORZY

line

organizator

organizator

PARTNERZY

line

organizator

partner
Konkurs organizowany w ramach Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego

partner
patron medialny

PATRONATY

line

patron
Krzysztof Hetman
Marszałek Województwa Lubelskiego

patron

patron
Adam Jarubas
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

patron

patron
Elżbieta Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego

patron

patron
Marek Sowa
Marszałek Województwa Małopolskiego

patron
Rafał Jurkowlaniec
Marszałek Województwa Dolnośląskiego

patron
Witold Stępień
Marszałek Województwa Łódzkiego

patron

patron
Adam Struzik
Marszałek Województwa Mazowieckiego

patron

Sponsorzy

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym będziemy mogli wręczyć najlepszym uczniom oraz szkołom wspniałe nagrody.
(jesteśmy równie wdzięczni wszystkim naszym sponsorom, poniższa lista ułożona jest alfabetycznie)

line

Jesteśmy ciągle powiększającą się grupą pasjonatów, która zaczęła zmieniać świat edukacji pisząc blog. Później zorganizowaliśmy konferencję EduCamp, a teraz rozwiajmy portal. Wychodząc z idei edupunku, sprzeciwu wobec komercjalizacji kształcenia, mentalności DIY i samodzielności w myśleniu tworzymy hipertekstowy magazyn o nowoczesnej eduakcji.

Centrum e-Learningu AGH w swojej działalności skupia się na udzielaniu wsparcia dydaktycznego i technicznego zarówno dla macierzystej Uczelni jak i dla innych instytucji: uczelni, szkół, placówek edukacyjnych i rozwojowych. Infrastruktura e-learningowa (serwery, platforma Moodle i narzędzia wspierające komuniakcję i w współpracę) wraz z ofertą szkoleniową stanowią oś działań CeLu. Angażujemy się w projekty badawczo-rozwojowe i jesteśmy otwarci na współpracę z tymi, dla których innowacyjność w edukacji jest priorytetem.

Antyściąga.pl to internetowy system antyplagiatowy, przygotowany specjalnie na potrzeby szkół średnich. Celem systemu jest wsparcie nauczycieli w wykrywaniu wśród prac oddawanych przez uczniów gotowców ściągniętych z Internetu. Twórcą serwisu antyściąga.pl jest Plagiat.pl Sp. z o.o. − właściciel jedynego w Polsce, powszechnie używanego internetowego systemu antyplagiatowego, działającego od czerwca 2002 r. i wykorzystywanego w ponad 140 polskich uczelniach (dane z lutego 2012 r.). Ideą powstania serwisu Plagiat.pl było zapobieganie nieuczciwym działaniom prowadzącym do powstania atmosfery obojętności wobec zjawiska plagiatowania oraz braku poszanowania dla własności intelektualnej. Misją firmy Plagiat.pl jest dostarczanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych służących poprawie jakości kształcenia w szkołach średnich i wyższych. Plagiat.pl ma doświadczenie zarówno w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania, jak i w przygotowywaniu procedur umożliwiających praktyczne wykorzystywanie systemu w dydaktyce.

Wizytówką BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej jest jakość prowadzonych szkoleń, potwierdzona zadowoleniem i satysfakcją klienta wyrażona w ankietach ewaluacyjnych. Centrum Egzaminacyjne ECDL (PL-CE0002) przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej było pierwszym certyfikowanym ośrodkiem w województwie łódzkim i drugim w kraju, który pomyślnie przeszedł proces certyfikacji centrum egzaminacyjnego ECDL. Z Centrum Egzaminacyjnym BROst podjęło współpracę kilkadziesiąt laboratoriów ECDL oraz Egzaminatorów ECDL w województwie łódzkim. Współpracujemy z wieloma szkołami (gimnazja, licea, szkoły średnie, szkoły wyższe) oraz placówkami szkolenia kursowego (ośrodki szkoleniowe) i doradczego. Centrum BROst ma prawo używania znaku „Zgodny z ECDL” dla szkoleń w zakresie ECDL. Za działalność naszego Centrum Egzaminacyjnego ECDL otrzymywaliśmy kilkakrotnie nagrodę PTI za „Najlepsze Centrum Egzaminacyjne ECDL w Polsce” w latach 2009, 2010, 2011 oraz podziękowania za wspieranie działań na rzecz edukacji.

Śląskie Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne KISS powstało na bazie długoletnich doświadczeń z zakresu szkoleń Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły KISS założonego przez Śp. dr Janusza Trawkę. Trenerami są wykładowcy o bogatym doświadczeniu zarówno z dziedziny szkoleń, licznych publikacji oraz e-learningu. Centrum KISS zajmuje się głównie certyfikacją w ramach Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL. Współpracuje z siecią kilkudziesięciu certyfikowanych laboratoriów na Śląsku. Na zasadach współpracy ze Stowarzyszeniem KISS oraz PTI Centrum KISS organizuje także szkolenia, konferencje dla nauczycieli, bierze czynny udział w organizacji konkursów informatycznych. Prowadzi także działalność doradczą z zakresu wyposażenia szkół w sprzęt multimedialny. Centrum KISS posiada własną platformę e-learningową, na której prowadzone są kursy informatyczne. Świadectwem wypracowanego przez lata profesjonalizmu są liczne autorskie systemy informatyczne, a także sukces ich wdrożeń w różnych branżach. Firma zajmuje się również projektowaniem i budową bezpiecznej i optymalnej infrastruktury komputerowej, włącznie z jej konfiguracją do różnych zastosowań.

CyfrowaSzkoła.pl to platforma e-learningowa realizująca ideę social learning, dzięki której każdy może dzielić się swoją wiedzą w formie profesjonalnie wykonanych szkoleń. W serwisie szkoły internetowej znajdują się materiały edukacyjne z zakresu wiedzy szkolnej, specjalistycznej i hobbystycznej, przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. CyfrowaSzkoła.pl powstała w grudniu 2011 r. i jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach POIG 8.1.

Epson jest globalnym liderem w zakresie projektowania i wytwarzania urządzeń do obrazowania m.in. projektorów, drukarek atramentowych i laserowych oraz szybkich skanerów i wizualizerów. Epson jest twórcą technologii 3LCD wyświetlania obrazu w projektorach multimedialnych. Zapewnia ona wierność i naturalność barw oraz krystaliczną czystość i wysoki kontrast obrazu, a także jednakową jasność światła białego i barwnego. Niektóre z projektorów wyposażone są w interaktywne pióra, zamieniające zwykłą ścianę czy tablicę suchościeralną w tablicę interaktywną. Duża paleta atramentowych drukarek Epsona – od tanich w eksploatacji, szybkich biurowych, przez drukarki fotograficzne formatu A3+, do wielkoformatowych urządzeń drukujących m. in. mapy (GIS) i rysunki techniczne (CAD/CAM). W większości drukarek standardem jest automatyczny druk dwustronny (tzw. duplex) oraz praca w sieci LAN i Wi-Fi. www.epson.pl

Funmedia sp. z.o.o. jest liderem na rynku nowoczesnych multimediów edukacyjnych. Posiada doświadczenie w tworzeniu najwyżej klasy interaktywnych materiałów dydaktycznych wspierających proces nauczania. Jest producentem takich popularnych kursów jak: FunEnglish.pl , Angielski123, Niemiecki123 czy Czytaj123. Obecnie Funmedia sp. z.o.o. udostępnia multimedialną platformę e-learningową 900 bibliotekom (w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Internetowego i Fundacją Billa i Merindy Gates’ów), ponad 1000 szkołom podstawowym oraz 70 szkołom językowym. Funmedia z.o.o. jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej dla INTERNETOWEGO podręcznika do nauki angielskiego. Dodatkowo, Funmedia z.o.o. jest laureatem prestiżowej nagrody European Language Label. Wyróżnienie wręcza Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji najlepszym jednostkom edukacyjnym za innowację w nauczaniu języków obcych. Zdobycie tej nagrody dowodzi, iż produkty i działalność firmy FunEnglish sp. z.o.o. w wyjątkowy sposób promują wielojęzyczność i wspomagają dialog międzykulturowy oraz inspirują do działań artystycznych.

Krakowskie Centrum Egzaminacyjne ECDL PL-CEA0020 mieści się w dziale szkoleniowo-certyfikacyjnym firmy Biś Computers w Krakowie. KCE działa pod patronatem Oddziału Małopolskiego PTI. Krakowskie Centrum Egzaminacyjne wraz z Polskim Biurem ECDL opracowało i wprowadziło w Polsce nowy certyfikat ECDL CAD, bardzo aktywnie działa na terenie PTI w opracowaniu procedur i zasad wdrażania certyfikacji. Za swoja działalność edukacyjną nasza jednostka wielokrotnie była nagradzana w latach 2008, 2010, 2011 Nagroda PTI „Najlepsze Centrum Egzaminacyjne w Polsce”. Nagroda Autodesk „Za działalność edukacyjną” za rok 2008. Współpracujemy z Wyższymi Uczelniami w Krakowie (UJ, KA, AGH, AP, WSiB, WSEiI), wiodącymi firmami szkoleniowymi w Małopolsce oraz wieloma placówkami oświatowymi (Gimnazja, Licea, Szkoły Średnie).

Jesteśmy producentem rozwiązań komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz organizacji z sektora publicznego. Najwyższej klasy innowacyjne technologie wspierają naszych klientów w kluczowych momentach ich pracy. W Polsce Motorola Solutions posiada siedziby: w Warszawie gdzie mieści się biuro handlowe, oraz w Krakowie, gdzie znajdują się dwa centra Motoroli. Centrum Oprogramowania, w którym tworzone są systemy komunikacyjno-radiowe w standardzie TETRA / APCO / P25 / LTE dla służb bezpieczeństwa publicznego, aplikacje współdziałające z tymi systemami oraz oprogramowanie radiotelefonów w standardzie TETRA. Drugim krakowskim ośrodkiem jest Centrum Finansowe świadczące usługi księgowo-rozliczeniowe oddziałom firmy na całym świecie. W ramach naszej działalności zawsze chętnie wspieramy różnorodne inicjatywy związane z promocją sektora komunikacyjnego oraz zawodów technicznych wśród studentów oraz młodzieży szkół średnich. Przykładem takiej inicjatywy jest organizowany, co roku przez nas przełamujący stereotypy konkurs Diversity (www.diversity.pl), mający na celu pokazanie dziewczynom jak ciekawa może być branża IT.

Ole Ole! to jeden z większych sklepów internetowych w Polsce specjalizujących się w sprzedaży RTV/AGD oraz sprzętu elektronicznego. Szeroki zakres oferty obejmuje sprzęty wiodących krajowych i światowych producentów. W ofercie można znaleźć nowości produktowe ze świata technologii cyfrowych np.: ultrabooki, tablety i projektory multimedialne, czytniki e-booków, także funkcjonalne smartfony. Do głównych atutów internetowego sprzedawcy należą przede wszystkim konkurencyjne ceny. Jako jeden z niewielu sklep Ole Ole! dysponuje własnym transportem, dzięki czemu dostawy na terenie całego kraju realizowane są w ciągu 24 godzin. Zakupy w Ole Ole! są w pełni bezpieczne, chronione programem „Nie kupuj kota w worku”, łączącym handel wirtualny z bezpieczeństwem zakupów dokonywanych w sklepie stacjonarnym. Ole Ole! oferuje wysoką jakość sprzedawanych produktów, sprzyjające warunki gwarancji oraz dodatkowe usługi serwisowe.

ProgMan S.A. jest producentem specjalistycznego oprogramowania dla oświaty. Szeroki zakres oferty obejmuje m.in:
- systemy zapewniające przygotowanie projektu organizacyjnego, obsługę kadrowo-płacową i finansowo-księgową placówek,
- elektroniczny dziennik lekcyjny (www.iDziennik.edu.pl),
- okresową diagnozę w zakresie badania jakości kształcenia (Analizator Wyników Egzaminów Zewnętrznych),
- realizację podstawowych form nadzoru pedagogicznego: kontroli i ewaluacji;
- kompleksowe i specjalistyczne rozwiązania dla samorządów np.: wspomagające elektroniczną rekrutację do szkół i przedszkoli.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.progman.com.pl

SAMSUNG Electronics SAMSUNG Electronics Co., Ltd. to wiodąca na świecie firma zajmująca się produkcją i sprzedażą półprzewodników, systemów telekomunikacyjnych oraz cyfrowych technologii medialnych i konwergencyjnych. W 2006 roku sprzedaż sięgnęła 63,4 mld dolarów amerykańskich, a dochód netto 8,5 mld. Firma zatrudnia około 138 tys. pracowników w ponad 124 biurach w 56 krajach i składa się z pięciu głównych jednostek: Digital Media Business, LCD Business, Semiconductor Business, Telecommunication Network Business i Digital Appliance Business. Określany mianem najszybciej rozwijającej się marki SAMSUNG Electronics specjalizuje się w produkcji telewizorów cyfrowych, chipów pamięci, telefonów komórkowych i wyświetlaczy TFT-LCD.

Verx Sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku nowoczesnych technologii edukacyjnych i wizualnych. Specjalizuje się w dystrybucji najwyższej klasy urządzeń i programów, które wspomagają pracę osób prowadzących wykłady, lekcje i prezentacje. Firma jest dystrybutorem w Polsce, znanych na europejskim rynku edukacyjnym, marek ONfinity, Promethean , i Dr.Board . Zajmuje się nie tylko dystrybucją sprzętu, prowadzi również warsztaty i konferencje podczas których pokazywany jest sposób, w jaki nauczyciel może wykorzystać nowoczesną technologię edukacyjną. Wśród oferowanych produktów znajdują się urządzenia przenośne firmy ONfinity oraz stacjonarne. Nasze hasło reklamowe brzmi: „Nowoczesne technologie edukacyjne”, przez co rozumiemy zarówno sprzęt, którego jesteśmy dostawcą, jak i oprogramowanie go wykorzystujące. Dążąc do dalszego rozwoju firma jest partnerem dużych firm, działających na polskim rynku edukacyjnym: Young Digital Planet S.A., producenta elektronicznych zasobów edukacyjnych, Wydawnictw Szkolenych i pedagogicznych oraz Wydawnictwa PWN. Naszymi klienta są zarówno szkoły publiczne, prywatne jak również firmy komercyjne. Więcej informacji na stronie www.verx.pl

Wydawnictwo Naukowe PWN istnieje ponad 60 lat. To najbardziej znany i największy na polskim rynku wydawca publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Jest właścicielem Grupy PWN składającej się z kilkunastu spółek wydawniczych, największego dystrybutora w branży wydawniczej (OSDW Azymut) i sieci księgarń (Księgarnie PWN). Specjalizuje się w tworzeniu książek, e-booków, w e-learningu, referencyjnych bazach danych, tłumaczeniach i systemach translacyjnych, usługach językowych on-line. Od 2011 roku świadczy także usługi digitalizacji i konwersji publikacji elektronicznych do odpowiedniego formatu (iFormat). W sieci działają: nowoczesna księgarnia internetowa oraz ibuk.pl – pierwsza w Polsce czytelnia on-line i serwis Portal Wiedzy.

RSSRSS

line

patron Inicjatywa objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej

SPONSORZY

line

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

sponsor

`